Tanie Linie Lotnicze Wizz Air

Rozwój Linii Lotniczych do 2003 roku

Wizz Air to węgierskie tanie linie lotnicze przewożące swych pasażerów głównie po Europie Środkowo-Wschodniej, jednak nie brakuje lotów do Europy Zachodniej i Północnej. Linie lotnicze Wizz Air powstały w czerwcu 2003 roku. Polska siedziba Wizz Air mieści się w Katowicach i stamtąd odbywa się najwięcej lotów.

Inauguracyjny lot Tanie Linie Lotnicze Wizz Air odbyły w maju 2004 roku, natomiast 16 listopada 2006 roku Wizz Air powitał na swoim pokładzie swojego pięciomilionowego pasażera, który zgodnie z wcześniejszymi obietnicami otrzymał całoroczny bilet uprawniający go do podróżowania bez ograniczeń po wszystkich trasach Wizz Air.

Na marzec 2007 Linie lotnicze Wizz Air pragną obdarować takim samym prezentem swojego sześciomilionowego pasażera. W roku 2007 Wizz Air planuje także otwarcie dodatkowych 14 tras a będzie z nimi współpracowało Lotnisko Warszawa, Lotnisko Gdańsk, Lotnisko Poznań i oczywiście Lotnisko Katowice

Tanie linie lotnicze Wizz Air dnia 9 lutego 2008 przewiozły swojego 10 milionowego pasażera. To prawdziwy sukces linii lotniczych Wizz Air. Popularność i liczba pasażerów Wizz Air wciąż rośnie w zaskakującym tempie, dzięki czemu linie lotnicze Wizz Air już trzeci rok z kolei są liderem na polskim rynku pod względem ilości przewiezionych pasażerów. W roku 2008 Wizz Air planuje przewieść na samych trasach z Polski i do Polski około 4 milionów pasażerów. To ogromna i imponująca liczba, a wzrost liczby pasażerów i pozycja lidera na rynku dopinguje firmę do dalszego rozwoju i nowych inwestycji. Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły ostatnio podjecie decyzji o stworzeniu kolejnej bazy w Polsce – tym razem będzie to POZNAŃ. Wizz Air posiada także swoje bazy operacyjne w Bułgarii, na Węgrzech oraz Rumunii. Z Polski Wizz Air lata z siedmiu lotnisk do wielu europejskich miast. Najpopularniejszym i najchętniej odwiedzanym miastem jest oczywiście Londyn, za nim Dublin i Manchester.