WizzAir Węgierskie Tanie Linie Lotnicze

Bilety Lotnicze WizzAir – Sprzedaż i rezerwacja online

Idea stworzenia pierwszej tak wielkiej taniej linii lotniczej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej zrodziła się w 2003 roku w głowach sześciu przedsiębiorców, obracających się w branży lotniczej i mających w tej kwestii ogromne sukcesy oraz doświadczenie. Połączenie sił tych osób pod wodzą Józsefa Váradiego, który został Dyrektorem Generalnym Spółki i zarejestrowanie działalności firmy już w trzy miesiące później przyczyniło się natychmiastowo do utworzenia pięciu baz lotniczych: trzech w Polsce – w Gdańsku, Warszawie i Katowicach, a także na Węgrzech w Budapeszcie oraz w stolicy Bułgarii, Sofii. Pierwszy lot pod szyldem Wizz Air odbył samolot startujący z Katowic, a było to 19 maja 2004 roku. Od tej pory firma zyskała miano największego taniego przewoźnika na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Zadowolenie klientów potwierdzają różnego rodzaju przeprowadzane plebiscyty – chociażby ten na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą 2006 roku w Polsce, w którym to zdecydowanie wygrał właśnie Wizz Air. Plebiscyt ten został zorganizowany przez portal www.pasazer.com. Firma wciąż się rozwija, poszerzając swoje bazy. Uruchomiono również połączenia z Chorwacji (Zagrzeb oraz Split), ze Słowenii (Lublana), czy z Rumunii (Bukareszt, Arad, Tirg Mures).

Sprzedaż i Rezerwacja Biletów WizzAir

801 005 059 lub 32 728 30 95

Wizz Air ma bardzo rozbudowaną sieć połączeń w Środkowej i Wschodniej Europie. Rozkład lotów WizzAir dopasowany jest do aktualnych potrzeb i trendów na rynku przewozów lotniczych. Samolotem Wizz w sezonie letnim moż dotrzeć do wielu europejskich miast na kilkudziesięciu kierunkach.

Jeśli chodzi o rozwój działalności firmy na terenie Polski, to według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego Wizz Air obsługuje średnio 15% pasażerów podróżujących samolotami, dzięki czemu zyskuje miano drugiego największego przewoźnika w naszym kraju. Dlaczego Polacy chętnie wybierają właśnie Wizz Air? Najwięcej ze względu na najniższe ceny na rynku, później z powodu dobrej lokalizacji lotnisk, zaś na końcu – ze względu na punktualność lotów.