WizzAir Gdańsk Rzym

Wizz Air Przeloty z Gdańska do Rzymu

Tanie linie lotnicze zrewolucjonizowały rynek przelotów pasażerskich zarówno w Polsce, jak i w Europie. W naszym kraju wieloletni monopolista – Polskie Linie Lotnicze LOT znacznie utraciły swój udział w rynku lotniczym na rzecz innych, niskokosztowych linii, a głównie na rzecz przewoźnika – Wizz Air, który oferuje loty na 100 trasach w całej Europie i jest jednocześnie drugim, co do wielkości przewoźnikiem w Polsce. Nowoczesnymi i luksusowymi samolotami Airbus 320 tych linii lotniczych można wylecieć z następujących miast: Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Kierunkami lotów są w szczególności: Wielka Brytania (zwłaszcza przeloty do Londynu), Irlandia, Szkocja, Hiszpania, Norwegia, Włochy i Niemcy. Szukasz innych przelotów? Zobacz rozkład lotów Wizzair. Jednym z najpóźniej uruchomionych połączeń są tanie loty na trasie Gdańsk – Rzym, które są odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie pasażerów na tego typu połączenie lotnicze.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do i z Rzymu:
801 005 059
32 728 30 95

Pracujemy codziennie od 8-20 a w niedzielę od 12-20

Gdańsk jest jednym z największych miast Polski, posiadający także jeden z największych portów lotniczych w kraju, stanowiący tym samym lotnisko zapasowe dla lotniska Warszawa – Okęcie. Gdańsk poza tym słynie jako miasto morskie z wszelkimi atrakcjami z tym związanymi. Rzym zaś, nazywane „wiecznym miastem” to stolica Włoch, leżąca w jego środkowej części, w terenie wyżynnym, nad rzeką Tyber. Miasto to słynie w szczególności z nigdzie indziej nie spotykanych, historycznych – starożytnych zabytków, których nie można pominąć podczas zwiedzania. Zaliczyć do niech można przede wszystkim: Koloseum, Panteon, Forum Romanum, Kapitol, Bazylika Świętego Piotra i wiele innych pięknych budowali, placów, fontann, muzeów.

W Rzymie znajdują się dwa lotniska, z których można skorzystać wybierając lot samolotem, jako formę podróży. Są to: Rzym Ciampino, zlokalizowane około 15 km od centrum miasta oraz Rzym Fiumicino – w odległości 30 km od centrum Rzymu. W związku jednak z bardzo dobrze rozwiniętą komunikacją w mieście oraz bliskością wielu głównych dróg i autostrad, do obydwu portów lotniczych można bardzo szybko dojechać zarówno autobusem, taksówką, jak i metrem. Dla posiadaczy własnych samochodów, lotniska dysponują także dużą siecią parkingów. Z Gdańska samolotem można jednak dolecieć jedynie do lotniska Rzym Fiumicino i tanie bilety na tej trasie oferują jedynie tanie linie lotnicze Wizz Air.