WizzAir Warszawa Dortmund

Tanie Loty Warszawa Dortmund – Przeloty Wizz Air z Warszawy do Dortmundu

Wizz Air to węgierska tania linia lotnicza, która utworzona została w 2003 roku, a rok później zadebiutowała na polskim rynku lotniczym lotem z Katowic, skąd do dziś realizowanych jest najwięcej połączeń tej linii. Poza Katowicami, samoloty linii Wizz Air wylatują i lądują także na innych lotniskach w Polsce, takich jak: Warszawa – Okęcie, Wrocław – Strachowice, Poznań – Ławica i Gdańsk – Rębiechowo. Jednym z połączeń obsługiwanych przez tanie linii lotnicze Wizz Air jest rejs na trasie z Warszawy do Dortmundu w Niemczech.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do i z Dortmundu:
801 005 059
32 728 30 95

Pracujemy codziennie od 8-20 a w niedzielę od 12-20

Warszawa to stolica Polski, a także miejsce, gdzie przecinają się kierunki komunikacyjne północ – południe oraz wschód – zachód na kontynencie. Warto skorzystać z uroków, jakie daje to miasto – pięknych, historycznych zabytków, z których większość, zniszczona podczas wojny, została skrupulatnie zrekonstruowana, które kontrastują z nowoczesnymi budowlami, a całość upiększona zielonymi elementami miasta. Port lotniczy obsługujący to wielkie miasto, na miarę potrzeb zostało perfekcyjnie zorganizowane. Usytuowanie w jednej z dzielnic miasta, w odległości 10 km znacznie usprawnia komunikację. Do dyspozycji pasażerów udostępniono autobusy komunikacji miejskiej, taksówki, wielopoziomowe i terenowe parkingi przylotniskowe, a także biura wynajmu samochodów oraz inne usługi świadczone przez placówki usługowo – handlowe zlokalizowane na terenie lotniska, usprawniające i ułatwiające podróż. Samoloty tanich linii lotniczych Wizz Air lecące do Dortmundu lądują na międzynarodowym lotnisku Dortmund Airport.

Dojazd z tego miejsca do oddalonego o 16 km centrum miasta ułatwiony jest dzięki pobliskim autostradom. Alternatami środkami komunikacji są tu: własny, bądź wypożyczony na miejscu samochód, który można zaparkować na krótki bądź długi czas na jednym z przylotniskowych parkingów; autobus wahadłowy łączący lotnisko z dworcem autobusowym w Dortmundzie; metro z przesiadką na autobus; pociąg ze stacji Holzwickede, gdzie dowozi dodatkowy autobus, bądź taksówki, których postój znajduje się bezpośrednio przed wejściem na lotnisko. Miasto Dortmund jest znaczącym ośrodkiem przemysłowym w Niemczech, słynącym głównie z klubu piłkarskiego. Połączenie relacji Warszawa – Dortmund obsługiwane jest wyłącznie przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Innym rozwiązaniem dla osób chcących mieć możliwość kupienia taniego biletu lotniczego na połączenie do Dortmundu są loty i przeloty realizowane z Katowic i Poznania, bądź Krakowa, z tym, że połączenie to obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze EasyJet.